середа, 6 жовтня 2021 р.

STOP БУЛІНГ!!!!!

Якщо ваша дитина стала жертвою шкільного булінгу

1. Пам’ятайте: дитина не може впоратися з булінгом самостійно! Діти зазвичай не розповідають про насилля батькам, тому важливо навчитися розпізнавати ознаки булінгу.

2. Щодня розмовляти з дитиною про її справи в школі. Це кілька хвилин на день про те, як і з ким дитина проводить час у школі, що відбувається дорогою додому тощо. За розмовою спостерігати за настроєм дитини. За можливості відвідувати дитину у школі, зустрічати її зі школи.

3. Розвивати здорову звичку боротьби з хуліганством і нетерпимість до залякувань. Ваші діти повинні знати, що це ненормально залякувати чи стояти осторонь, коли ображають іншого. Навчити дитину просити про допомогу дорослих і не боятися розповідати про знущання. Пояснити, що вам (батькам) можна довіряти і ви допоможете у будь-якій ситуації.

4. Навчити дитину правильно користуватися Інтернетом, соціальними мережами. Пояснити, що таке кібербезпека і як протистояти кіберзалякуванню. Установити ліміт часу роботи в мережі.

5. Бути прикладом доброти і лідерства для своєї дитини. Кожного разу, коли ви говорите з іншою особою образливим тоном, ви вчите дитину знущанню. Важливо вчити дитину робити добро і проявляти співчуття. Це запорука хороших стосунків з однолітками.

6. Якщо ваша дитина вже стала жертвою шкільного булінгу, за жодних умов не можна ігнорувати чи замовчувати виявлені факти жорстокої поведінки над дитиною. Рекомендовано повідомити в усній чи письмовій формі про насилля адміністрацію навчального закладу.

Поради батькам конфліктних дітей

•    Стримуйте прагнення дитини провокувати сварки з іншими. Треба звертати увагу на недоброзичливі погляди один на одного або бурмотіння собі під ніс. Звичайно, в усіх батьків бувають моменти, коли ніколи й неможливо контролювати  дітей. І тоді найчастіше виникають «бурі».
•    Не намагайтеся припинити сварку, обвинувативши іншу дитину в її виникненні і захищаючи свою. Намагайтеся об’єктивно розібратися в причинах її виникнення.
•    Після конфлікту обговоріть з дитиною причини його виникнення, визначте неправильні дії вашої дитини, що призвели до конфлікту. Спробуйте знайти інші способи виходу з конфліктної ситуації.
•    Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вона може утвердитися в думці про те, що конфлікти неминучі, і буде продовжувати провокувати їх.

Правила  поведінки в ситуації конфлікту

–          Вирішуй проблему в теперішньому часі, не згадуючи про минулі образи і конфлікти.

–          Будь відкритим у спілкуванні, доброзичливим,  прагни до створення клімату взаємної довіри.

–          Спробуй  поставити себе на  місце опонента.

–          Не говори образливих слів, не вживай негативних епітетів.

–          Висловлюй і аргументуй свої наміри і плани у випадку незадоволення вимог (! Але ні в якому разі не погрожуй!).

–       Будь готовим подолати самолюбство, амбіції, визнати власну неправоту в тих чи інших питаннях і позиціях

В конфлікті завжди винуваті обидві сторони

На примирення йде той, хто моральніший, мудріший, сильніший духом


Перелік нормативно-правової бази про протидію булінгу

Наказ департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації від 11.01.2019 р. ” Про запобігання булінгу в системі освіти Київської області”

Лист Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 р. № 1/11-881 “Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII”

Лист Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 р. № 1/11-486 “Про деякі питання організаціїв закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році”

Лист Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 р. № 1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству”

Лист Міністерства освіти і науки України від 28.12.2016 р. № 1/9-680 “Щодо захисту дітей від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження”

Лист Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 р. № 1/9-790 “Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу”

Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047 ” Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення , реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагоігчних працівників із іншими органами та службами”

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 р. № 896 “Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб) , які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб) “

Спільний наказ Міністерства соціальної політики України , Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 р. № 564/836/945/577 ” Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення”

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. № 658 “Про затвердження Порядку взаємодії субєктів , що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою”

Немає коментарів:

Дописати коментар